• ZUS
  • Monitor Księgowego
Znajdujesz się: Strona główna » Bezpieczny podpis elektroniczny - dodatek » Zakup certyfikatu w Sigillum Polskim Centrum Certyfikacji...
Wyszukiwarka

Zakup certyfikatu w Sigillum Polskim Centrum Certyfikacji Elektronicznej PWPW S.A. - jak krok po kroku zakupić certyfikat?

A A A
pasek
wyslij
pasek
drukuj
pasek
3 
Ostatnia aktualizacja: 2008-05-24
W związku ze zbliżającym się terminem wejścia w życie ustawy z dn. 17 lutego 2005 r. (Dz.U. Nr 64, poz. 565) o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne od dnia 21 lipca 2008 r. płatnicy składek na ubezpieczenia społeczne zobowiązani będą przekazywać do ZUS dokumenty sygnowane bezpiecznym podpisem elektronicznym, weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.


Sigillum Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej PWPW S.A. dołożyła wszelkich starań, aby zapewnić szybką i sprawną obsługę uzyskania podpisów elektronicznych.

"Posiadamy największą w kraju sieć przedstawicielstw, w których można zakupić zestawy do składania bezpiecznego podpisu" - informuje Marek Barszczyński, kierownik działu sprzedaży Sigillum PCCE.

Kwalifikowany certyfikat służący do składania bezpiecznego podpisu elektronicznego można uzyskać w Punktach Rejestracji (PR) znajdujących się w największych miastach na terenie całego kraju, w trakcie jednej wizyty trwającej ok. 20-30 minut.

W Punktach Weryfikacji Tożsamości (PWT) również rozmieszczonych na terenie całej Polski potrzebne będą dwie wizyty, a na podpis trzeba poczekać od 7 do 14 dni.

1. Procedurę uzyskania kwalifikowanego certyfikatu należy rozpocząć od wypełnienia formularzy: zgłoszeniowego i zgłoszenia certyfikacyjnego*. Formularze można przesłać w formie elektronicznej korzystając z aplikacji EPR (Elektroniczny Punkt Rejestracji) lub pobrać ze strony www.sigillum.pl

2. Następnie Inspektor ds. Rejestracji kontaktuje się z klientem w celu umówienia spotkania w jednym z Punktów Rejestracji (PR) lub Punktów Weryfikacji Tożsamości (PWT)* oraz podpisania umowy i innych niezbędnych dokumentów. Klient przedstawia dokumenty tożsamości opatrzone zdjęciem (jeśli zainteresowana osoba występuje w imieniu firmy, niezbędne będzie jeszcze okazanie dodatkowych dokumentów, np. pełnomocnictwa i dokumentów firmy).

3. Po pozytywnej weryfikacji dokumentów i podpisaniu umowy w Punkcie Rejestracji można odebrać kartę kryptograficzną z wygenerowanym certyfikatem.

W Punktach Weryfikacji Tożsamości czas oczekiwania na uzyskanie kwalifikowanego certyfikatu nie przekracza dwóch tygodni od dnia podpisania Umowy.

Data początkowa okresu ważności certyfikatu ustalana jest indywidualnie, w zależności od potrzeb Klienta (np. na dzień 21 lipca 2008 r.). Certyfikaty wystawiane są na okres 12 i 24 miesięcy.

Uwaga:

• Formularze: zgłoszeniowy i zgłoszenia certyfikacyjnego;

• Przewodnik dla Klienta;

• Wykaz lokalizacji Punktów Rejestracji i Punktów Weryfikacji Tożsamości;

• Więcej informacji o ofercie Sigillum PCCE, na stronie www.sigillum.plKomentarze: 3

1: 
pracownik (2008-05-28 12:45:46)

Jeśli w lipcu kończy mio się ważność certyfikatu (zwykłego nie kwalifikowanego) to podobno do 21 lipca mogę jeszcze go odnowić na starych zasadach i nie ponosić żadnych kosztów, a dopiero w lipcu 2009 wykupić ceftyfikat kwalifikowany. Czy to prawda?

2: 
księgowa (2009-09-30 12:20:35)

Ciekawe, czy to było prawdą?

3: 
księgowa1 (2009-09-30 12:22:44)

Są dwa rerminy uzyskiwania certyfikatu kwalifikowanego? Rok dla pełnomcnika i 2 lata dla właściciela? Jaki jest koszt otrzymania takiego certyfikatu?


Twój komentarz:

Twój komentarz
Copyright © 2008 INFOR PL S.A.